Neden buradayız?

Domainhaber.com yayın hayatına başladı. Neden burada olduğumuzu sizlerle paylaşmak istedik. Alan adı bloglarında yaşanan kısa süreli bir heves olmadığımızı, uzun soluklu olma niyetimizi ve Türkiye’de bir alan adı hafızası oluşturmak için çabalama niyetimizi sizlerle paylaşmak için buradayız.

Tüm dünyada alan adı piyasasında yaşanan gelişmelere yer vermek, önemli alan adı satışlarını sizlerle paylaşmak ve kalburüstü yabancı bloglarda yer alan haberlerin çevirilerine yer vermek tabii ki sitemizin amaçları arasında yer alacak. Ancak bizim esas amacımız; sadece alan adı haberlerini paylaşan bir aracı olmak değil, tüm dünyanın ilk kez duyacağı içerikleri oluşturmak ve bunları sizlerle paylaşmak olacak.

DomainHaber.com alan adı yatırımcıları ve son kullanıcılara ulaşarak, kendi sektörlerine yön veren işletmelerle görüşerek, internet dünyasında alan adı algısının ne olduğu ve aslında ne olması gerektiği konusunda alan adlarına ilgi duyan kişilere yol gösterici olacak.

Uzun soluklu olma konusunda neden mi iddialıyız? Çünkü DomainHaber.com 2012 yılından beri faaliyette olan DomainBulten.com ve AlanAdlari.com  ailesinin bir parçası.

DomainBulten.com 2012 yılından beri 60.000’e ulaşan üyeye haftalık olarak gönderdiği bültenlerle, alan adı sektöründe yaşanan gelişmeleri, alan adı trendlerini ve başarılı yatırım için neler yapılması gerektiği gibi birçok konuyu paylaştı.

AlanAdlari.com ise, 2012 yılından beri alan adı yatırımcıları ve son kullanıcılar için güvenilir bir satış platformu oldu. Platformda bulunan toplam alan adı sayısının 100.000’i aşması bu güvenin en büyük göstergelerinden birisidir.

İşte DomainHaber.com’u bu başarılı girişimlerin üzerine inşa ediyoruz. Alan adı sektörüne ilgi duyan tüm paydaşların faydalandığı ortak bir platform olma vizyonuna sahibiz. Alan adı yatırımcılarının ve son kullanıcıların kolaylıkla ulaşabileceği Türkçe içerik ihtiyacını karşılamak, paylaşacağınız yorumlarla daha da zenginleşmek istiyoruz.